GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 7539073
*
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:41:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 17:35:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
Skålfat
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 17:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.